1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:500
Wczoraj:2156
W tygodniu:500
W miesiącu:64793
Ogólnie:1552525

Kto jest online

12
Online

27-05-24

Projekty

Uczniowie klasy 3b, należący do klasowego Klubu Badacza Przyrody, dokonali już pierwszych obserwacji. Rozpoznawali tropy ptaków pozostawione na śniegu, podglądali przez okienną szybę ptaki przylatujące do karmnika. A te okrągłe, czerwone kuleczki na krzewie? To gile, które coraz rzadziej można spotkać w Polsce zimą. Każdy baczny obserwator dostrzeże również ukrytego w gąszczu krzewu szarego wróbelka, czy lecącego wysoko żurawia. Obserwacje przyrody sprzyjają rodzinnym spacerom, odkrywaniu ciekawostek przyrodniczych i rozbudzaniu zainteresowań. Czekamy na kolejne foto relacje!

Zdjęcia

Zimowa aura zachęciła uczniów klasy IIa do wspólnych zabaw na śniegu. W ramach lekcji w-fu rozwijaliśmy sprawności ruchowe poprzez zabawy na świeżym powietrzu. Przy okazji dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego zachowania się podczas zabaw na śniegu, które przebiegały pod hasłem: MY SIĘ ZIMY NIE BOIMY.

Zdjęcia

Do akcji „Dokarmiamy ptaki zimą” przyłączyła się również klasa III d. Jedna z uczennic Natalia wspólnie z tatą przygotowała karmnik dla ptaków. Pozostałe dzieci przyniosły dla nich pyszne smakołyki. Takie działania są wspaniałym walorem edukacyjnym dla naszych pociech. Uczą odpowiedzialności, dają możliwość obserwacji, ale także wiele radości z dokarmiania małych, skrzydlatych przyjaciół. Przed naszą szkołą zagościła ptasia stołówka, którą przygotowały dzieci z klasy I b i III d. Teraz ptaki kiedy zgłodnieją będą miały co jeść.

Barbara Lisiecka

ZdjęciaZdjęcia

Uczniowie klasy I b wraz z wychowawczynią wzięli udział w akcji pt.: ,,Dokarmiamy ptaki zimą”. Niestety, to bardzo trudny okres dla nich. Na dworze jest zimno, a pod puchową pierzynką ciężko znaleźć pożywienie. Z zaangażowaniem przyozdobiliśmy drzewa karmnikami na terenie naszej szkoły, które pomogli wykonać drodzy tatusiowie i dziadkowie. Umieściliśmy w nich różnorodne ziarenka i kule. Idea dokarmiania skrzydlatych przyjaciół będzie nam przyświecała do końca zimy.

Beata Kurkiewicz

Zdjęcia

Tłusty Czwartek to ostatni dzwonek na taneczne szaleństwa! Uczniowie klas I-III w swoich salach bawili się wyśmienicie! Wymyślne przebrania, smaczne pączki i ulubiona muzyka taneczna wszystkim poprawiły nastrój. Trochę nieśmiało wyglądały tańce w parach mieszanych, ale w miarę zabawy przybyło odwagi zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom.

Zdjęcia

W dniu dzisiejszym uczniów klas III odwiedzili Natalia i Krystian, należący do Stowarzyszenia Edukacyjnego Małym Krokiem. Poprowadzili ciekawe zajęcia dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu. Po raz kolejny uczniowie przypomnieli sobie najważniejsze zasady obowiązujące w SIECI:

1.Uważam w co klikam.
2 Prywatność to podstawa.
3.Nie ufaj obcym. Dzieci poznały różnicę pomiędzy hejtem, a konstruktywną krytyką.
4.Zamiast hejtować zdobądź przyjaciela.
5.Korzystaj z umiarem z Internetu.
Pamiętajmy o tych zasadach DZIECIAKI!

Zdjęcia

Korzystając z okazji, że karnawał w pełni uczniowie klasy III d przygotowali wspaniałą propozycję strojów na bal. Są to kreacje tylko w stylu EKO wykonane z różnorodnych odpadów nadających się do recyklingu.  Nasze Modelki i Modele pięknie zaprezentowali się podczas Pokazu Mody i byli podziwiani przez uczniów klasy I b i ich wychowawczynię. Swoje piękne kreacje również przedstawiliśmy naszym najmłodszym dzieciom w szkole Zerówkowiczom, którzy przyjęli nas ciepło i serdecznie.
Wszystkie podjęte zadania w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego Czytam z klasą - lekturki spod chmurki to ogromna porcja pozytywnych emocji, którymi chcemy się podzielić ze wszystkimi czytającymi klasami.
Pozdrawiamy zimowo. 

Uczniowie klasy III d
z wych. Barbarą Lisiecką

Zdjęcia

Uczniowie klasy 3b codziennie okazują sobie szacunek i sympatię. Jednak w Walentynki, święto zakochanych, zamierzają okazać pozytywne uczucia i emocje również poza murami szkoły. Przygotowali piękne kartki walentynkowe dla rodziców, ulubionych kolegów i koleżanek z sąsiedztwa. Zobacz, idzie kaczka. Niezła z niej śpiewaczka. Śpiewa głośno : kwa! kwa! kwa! Ktoś Ci serce dzisiaj da! - pisali zabawne wierszyki. RADOSNYCH WALENTYNEK!

Zdjęcia

Klasa III a pamięta o zbliżających się Walentynkach. Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie wykonali piękne kartki z życzeniami i wierszykami w tym języku, które podarują swoim bliskim.
Happy Valentine's Day!

Zdjęcia 

Aby uczcić święto zakochanych, uczniowie klas pierwszych wzięli udział w szkolnym konkursie na najpiękniejszą walentynkę. Dzieci włożyły dużo starań w wykonanie prac. 

Oto zwycięzcy:
nagroda główna- Oliwia Jakóbowska, klasa 1B
wyróżnienie- Lena Murawska,  klasa 1 A
wyróżnienie  - Alicja Maroszek, klasa 1 C
Wszystkie prace są wyjątkowe, dlatego też każdy z uczestników otrzymał drobny upominek.

Zdjęcia

Karnawał to czas zabaw i balów także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, wspaniałe dekoracje i skoczna muzyka w takiej atmosferze uczniowie klasy II a bawili się podczas balu karnawałowego. Z wielką ochotą uczestniczyli w tańcach, zabawach i konkursach. Na wszystkich twarzach malował się uśmiech, radość i zadowolenie. Bal był okazją do integracji klasy, a także pozostawił wiele niezapomnianych wrażeń.

Zdjęcia
Filmik