1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:518
Wczoraj:2156
W tygodniu:518
W miesiącu:64811
Ogólnie:1552543

Kto jest online

12
Online

27-05-24

Projekty

Do konkursu „Kreatywne przedszkole- twórczy maluch” zorganizowanego przez Studium Prawa Europejskiego nasze przedszkole przystąpiło już w zeszłym roku szkolnym. Konkurs trwał od 1 marca 2018 r. do 15 listopada 2018 r.

Celem konkursu było kształtowanie kompetencji w placówce przedszkolnej czyli z jednej strony wyposażenie dziecka w odpowiednią wiedzę, a z drugiej – dostarczenie okazji, które pozwolą wyrobić w nim odpowiednie nawyki i zdobyć umiejętności praktyczne, a także przez działanie umożliwią kształtowanie odpowiednich postaw.

Ukończenie przez panią Izabelę Szczepańską- koordynatora konkursu 35 godzinnego Kursu e-learningowego/studium przedmiotu i uzyskanie zaświadczenia było jednym z czterech zadań by uzyskać certyfikat.

Pozostałe 3 zadania które zrealizowałyśmy to:

Zad. 1 Zorganizowanie w przedszkolu konkursu recytatorskiego lub konkursu piosenki prezentującego wiersze lub utwory w języku polskim lub obcym – kształtowanie kompetencji porozumiewania się w języku ojczystym lub w językach obcychOcena na podstawie sprawozdań/wyników konkursów/zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

Nauczycielki: Iwona Tokarska, Daria Duszeńko, Dorota Gadomska, Marzena Markiewicz, Magdalena Wyszyńska 24.04.2018r zorganizowały Międzyprzedszkolny Konkursu Recytatorski „W zdrowym ciele - zdrowy duch” w którym celem było : wyrabianie postaw prozdrowotnych wśród dzieci, promowanie literatury dziecięcej o tematyce zdrowotnej, rozwijanie zdolności recytatorskich, nawiązanie współpracy między placówkami.

Zad. 2 Mały wolontariat – zorganizowanie akcji charytatywnej w dowolnej formie i na wybrany cel, angażując dzieci i ich rodziny do udziału w akcjach – kształtowanie kompetencji społecznych i obywatelskich. Ocena na podstawie sprawozdania, prac plastycznych/zdjęć przesłanych do jury konkursu poprzez stronę internetową.

Dzieci 5 i 6 letnie razem z wychowawczyniami oraz swoimi rodzicami zaangażowali się w Akcji Charytatywnej „Kacha dla Dzieciaka”. Akcja polegała na zbiórce kaszek, mleka, deserków, pampersów, zabawek, ubranek itp. dla dzieci z Fundacji Odzyskać Radość w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Kraszewie-Czubaki. W trakcie akcji dzięki wsparciu rodziców naszych przedszkolaków udało się zebrać wiele prezentów dla podopiecznych fundacji. Każde dziecko przyniosło coś na akcję, niektórzy oddali nawet swoje ulubione zabawki. Dzieciaki bardzo wczuły się w udział w akcji i pomoc i z ochotą gromadziły wszystkie rzeczy. Nauczycielki z MPS nr 3 w Mławie 18.04.2018 r. wybrały się z wizytą do naszych małych, chorych przyjaciół by przekazać dzieciom dużo artykułów zebranych w czasie akcji. Przyjaciele z fundacji odwiedzili również nasze przedszkolaki. Na tym spotkaniu nauczycielki wystawiły dla dzieciaków przedstawienie „Kaczka dziwaczka” .

Zad. 3 Zorganizowanie uroczystości przedszkolnej, której celem będzie poznawanie, przeżywanie oraz kreowanie kultury regionalnej i narodowej lub ukazywanie różnorodności zasobów i tradycji kulturowych innych narodów. Dzieci zaprezentują swoje umiejętności wokalne, recytatorskie, teatralne, ruchowe przed swoją rodziną, społecznością przedszkolną czy środowiskiem lokalnym kształtowanie kompetencji świadomości i ekspresji kulturalnej.

Dnia 08.11.2018 roku nauczycielki Elżbieta Rogozińska, Edyta Bartkowska, Aneta Kołakowska zorganizowały apel z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Grupy 6 letnie zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie i taneczne dla wszystkich grup przedszkolnych. Celem uroczystości było kształtowanie postaw obywatelskich i wprowadzenie elementów edukacji historycznej u dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie przynależności narodowej, wzbudzanie szacunku do symboli narodowych, poznanie polskich pieśni patriotycznych, śpiewanie hymnu narodowego z zachowaniem właściwej postawy.

Zdjęcia