1 10 11 12 13 2a 3 4 5 5 6 7 7 8 8 9 9

Dzisiaj:487
Wczoraj:354
W tygodniu:841
W miesiącu:15519
Ogólnie:1098650

Kto jest online

1
Online

28-03-23

Projekty

Dnia  19 marca 2018 roku w Zespole Placówek  Oświatowych nr 3 odbyło się uroczyste podsumowanie XIV  Powiatowego Konkursu Poetyckiego Twórcza wyobraźnia. Konkurs odbywał się po raz szesnasty - dwa pierwsze miały zasięg miejski. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było  nadesłanie trzech samodzielnie napisanych wierszy o dowolnej tematyce lub pracy literackiej pt. Portret rodziny słowami malowany. Organizatorzy formę pracy pozostawili do wyboru jego uczestnikom. Ponadto w tym roku konkurs był również  jednym z elementów realizacji programu Szkoła z Klasą 2.0. pod hasłem Solidarność. Miłośnicy poezji uroczystość rozpoczęli od wzięcia udziału w wieczorku poetyckim: Rodzina, gdzie zaczyna się życie, a miłość nigdy się nie kończy. Grupa artystów zaprezentowała program słowno - muzyczny wzbogacony o prezentację. Tym razem głównym  bohaterem  spotkania była rodzina, czyli my sami na scenie życia oraz  nasze małe i duże problemy. Mali aktorzy zabrali nas w niezwykłą podróż,  której motywem przewodnim był album ze starymi, rodzinnymi zdjęciami. Jak to w rodzinie bywa nie obyło się bez śmiesznych i zabawnych, poważnych i uroczystych chwil. Artyści wyśmienicie zaprezentowali się w scence kabaretowej. Następnie miały miejsce romantyczne oświadczyny, nie zabrakło wspaniałego wesela  i oczywiście narodzin oczekiwanych  dzieci. Czar poezji, urzekające  melodie, taniec, oraz piękna oprawa sceniczna sprawiły, że zaprezentowany program spotkał się z  życzliwym przyjęciem wśród zgromadzonej publiczności.

Jury, którego przewodniczącym był mławski poeta - Jarosław Trześniewski - Kwiecień, za prace literackie przyznało trzy   nagrody  oraz  dwa  wyróżnienia. Natomiast w konkursie poetyckim komisja przyznała sześć   nagród  oraz dziewięć  wyróżnień.  Prace literackie były oryginalne, czasami zaskakujące, pisane barwnym stylem, zdradzające potencjał drzemiących talentów. Natomiast wyłonione utwory poetyckie zasługiwały na miano perełek.
- Cieszę się, że mali literaci piszą wiersze i opowiadania. Pisanie jest forma przekazu, informacji, ale przede wszystkim formą rozmowy - szczególną formą, próbą opisania świata, czasami nieporadną, ale autentyczną, świeżą - relacjonował przewodnicząc jury - Jarosław Trześniewski - Kwiecień
Do konkursu zorganizowanego przez nauczycielki języka polskiego przystąpiło 9 szkół podstawowych z terenu powiatu mławskiego. Nagrody oraz wyróżnienia ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 7 oraz polonistki. Organizatorzy wszystkim uczestnikom konkursu gratulują twórczej wyobraźni i zapraszają do próbowania sił w literackich zmaganiach w przyszłym roku.

Laureaci konkursu literackiego

I miejsce 
Dagmara Wroniszewska  KSP w  Mławie,  opiekun  Beata Radzewicz
Zuzanna Olszak  SP 7 w Mławie, opiekun Agnieszka Kaczerska

II miejsce
Julia Kowalska SP 7 w Mławie, opiekun  Joanna Kowalska

Wyróżnienia
Anna Wtulich SP 1 w Mławie, opiekun Małgorzata Stefańska - Zera
Karol Wiśniewski SP 1 w Mławie, opiekun Małgorzata Stefańska - Zera

Laureaci konkursu poetyckiego
I miejsce 
Małgorzata Wasiłowska SP 1 w Mławie, opiekun Danuta Bardońska

II miejsce
Sylwia Rząp SP 1 w  Mławie, opiekun  Danuta Bardońska
Kamil Bardoński SP 1 w Mławie,  opiekun  Małgorzata Stefańska - Zera

III miejsce
Maria Brzozowska SP w Turzy Małej, opiekun Dorota Kujawa
Weronika Milewska SP w Zawadach, opiekun Anna Borkowska
Aleksandra Nowacka SP 1 w Mławie, opiekun Danuta Bardońska

Wyróżnienia
Maria Żerańska SP 7 w  Mławie, opiekun Zofia Kazimierska
Oliwia Sobotka  SP 6 w Mławie, opiekun Izabella Szpakut
Anna Grzegorczyk SP 7 w  Mławie, opiekun   Urszula Szynaka
Kornelia Lewandowska SP 7 w  Mławie, opiekun  Dorota Puszcz
Bartosz Giżyński SP 7 w  Mławie, opiekun  Katarzyna Pawelczyk
Olaf Bereda SP 6 w Mławie, opiekun Irena Kalczyńska
Emilia Graczyk SP 1 w  Mławie, opiekun  Danuta Bardońska
Michał Kaszubski SP 4 w Mławie, opiekun Monika Brzozowska
Dominik Dąbrowski SP 6 w Mławie, opiekun Irena Kalczyńska

U. Szynaka

Zdjęcia